Жінкою стають

Цікава стаття про те, як поставав український фемінізм. Сумно, але до європейського йому ще далеко. Наші жінки надзвичайно пишаються тим, які вони хороші берегині, матері і дружину, чоловіки без них як без рук. Буквально, бо сильна стать часто навіть не знає, як обід собі розігріти чи пральну машину ввімкнути. Сумніваюсь, що це комусь йде на користь, а чоловіки, такі вдячні спочатку, з часом сприймають виконнання жінкою усіх домашніх обов’язків як належне. Ось ситуація, приходите ви до когось в гості, а там неприбрано, яка перша думка? Жінка – ледащо. А де чоловік був?

Самовідданість, безкорисливість, дбайливість – не лише за красу цінуються наші дівчата за кордоном, але де та межа між турботливістю і хатньою робітницею?

Або чому з покоління в покоління у букварях тиражується славнозвісне “мама мила раму”, ‎ототожнюючи тим самим жіночі обов’язки якраз із хатнім господарством, тоді як чоловіки ‎щось роблять у широкому й розмаїтому світі? Воно ж таки в космос летіти цікавіше, аніж ‎вікна мити, особливо з точки зору першокласника! ‎

До речі, серед найцікавіших сюжетів “Другої статі”- роздуми авторки про так зване ‎‎”традиційне дівоче виховання”, яке вона вважає згубним, адже доньок у родині вчать завжди ‎обирати пасивність і поступливість. Риси, які не допомагають успішній самореалізації в ‎широкому світі.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s